Letní tábor Šteflova skála 2013

Už jen
a hurá na tábor :-)

A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Náhodný výběr z galerií

Home Akce Víkendovky Keltování v Sepekově
Keltování v Sepekově PDF Tisk Email

Co je to keltování? V našem pojetí jde o trávení času jako v době keltů. Pořádání tradičních her, vaření starých keltských jídel a hlavně pevné soužití s přírodou.
Tato akce se konala v krásné krajině Milevska u rybníka Chobot přímo na táborové základně společnosti Ghostbusters.

Jak vše probíhalo

Tento víkend jsme se zúčastnili keltských her a soutěží. Dva kmeny, do kterých jsme byli rozděleni, mezi sebou soutěžily o nejlepší výchozí pozici pro závěrečný velký lov. Nejdříve nás však čekal lov na zajíce, lov ptáků, závod bobků, přenášení kořisti a další. Při lovu ptáků jsme dokonce objevili nový druh ptáka jménem Sous, kterého se při hře orel snažil chytit.
Vyhrát mohl jen kmen nejrychlejší, nejsilnější a nejhbitější a tím se stal kmen Káči. Gratulujeme.
Děkujeme za pěkný víkend. Láďa a Řezba.

Scénka

Při jedné hře měly děti sehrát scénku s použitím následujících slov: hrníček, sokol, míč, světlo, kříž, Jirka, stůl, zima, cihla, láska, umyvadlo. Jak si s tím poradily můžete posoudit alespoň podle scénáře.

Bylo nebylo jedno království, za sedmero horami a osmero řekami. Vládl tam bratr Sokol. V celém království byla krutá zima a tak se bratr Sokol, nešťastný že zima neustává, vydal za ní do hor.
Šel stovky let až najednou na vrcholku spatřil světlo. Objevil zimu s lampičkou na obchůzce svým ledovým královstvím a dal se s ní do řeči. Bratru Sokolu byla celou dobu zima, ale protože byl chytrý muž, vzal si s sebou termosku s krásně teplým grogem a hrníček. Bratr Sokol se napil a zima náhle ucítila teplo a tak ho pozvala ho k sobě do iglú. Řekla mu aby se posadil. Ten tak provedl, položil si hrneček na stůl a po chvilce nabídl Zimě svůj teploučký grog. Zima ho s radostí přijala, napila se a udělalo se jí nějak mdlo. Rychle se zvedla a běžela k umyvadlu. Jen tak tak to stihla. Náhle se objevila její včerejší večeře v oné míse. Umyvadlo se naplnilo až po okraj. Zima měla včera hlad. V ruce svírala kovový kříž a modlila se aby to nepřišlo znovu. Marně. Když dokonala onu činnost, luskla prsty a kamsi zavolala. Po chvilce se z vedlejší místnostmi vynořil sluha Jirka. Jak bratr Sokol spatřil Jirku, hned se zamiloval. Byla to láska na první pohled. Zimu nechali zimou a šli si hrát ven s míčem. Jak si tak kopali, míč létal vzduchem a jejich vztah se utužoval. Po čase uspořádali veselku a jako svatební dar dostali cihlu. Cihla se stala symbolem pro nové království.

Fotografie

Nutné vybavení

Spacák, karimatka, vhodné oblečení na pobyt v přírodě a na sport, podle předpovědi počasí plavky nebo pláštěnku s náhradním oblečením pro případ promoknutí. Nástroje na požívání stravy, nejlépe ešus, hrnek a lžíci. Lahev na pitnou vodu (alespoň 1,5 l), do vlaku možno prázdnou. To vše do batohu.

Komentářů
Přidat Nový Hledat
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."