Letní tábor Šteflova skála 2013

Už jen
a hurá na tábor :-)

A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Náhodný výběr z galerií

Home Akce Tábory Antika 2004
Antika 2004 PDF Tisk Email

vaza1_smallTento letní tábor byl pro nás tak trochu nejočekávanější. Nejen že jsme se po pár letech vrátili na staré dobré tábořiště Šteflova skála, ale také jsme začali jezdit, ač v téměř stejné sestavě, pod naší novou hlavičknou společnosti Letní tábor Alea. Nechci to přechvalovat, ale dopadlo to na výbornou.

Ale nepředbíhejme, podívejte se jak to vše probíhalo.

 

 

sloupNa Olympu létají hromy a blesky po tom co Zeus zaslechne dohadování Apollóna, Hefaistose, Artemis a Poseidóna o tom, jaké polis má urozenější, statečnější, statnější a moudřejší občany. Zda jsou to Athéňané pod patronátem Hefaistose, Delfané, oblíbenci Apollóna, stateční Sparťané pod ochranou rukou bojovné Artemis či Korinťané pod patronátem boha Poseidona. Těžko rozhodnout a tak jejich dohadování nemá konce.

A přesto to skončí a to slovy samotného Dia. „Neb veškerou důvěru v lid jsem dávno ztratil a nebaví mě nadále sledovat všechnu tu hrůzu, která se na Zemi odehrává, rozhodl jsem se to vše zkoncovat. Pošlu na Zemi potopu světa.“ Naštěstí tu byla Héra, která se společně s dalšími Bohy za lid přimluvila a tak pozemšťané dostávají poslední šanci ukázat své přednosti. Do 20 východů slunce musí postavit sloupy Ctností nejméně do ¾ jejich původní velikosti. Jestliže se jim to nepodaří, stane se to co má se stát.

Tak začalo náročné hledání a získávání kamenů ctností.

 

Tak nějak to probíhalo

Výroba městských zástav Přidávání dalších získaných kamenů na sloup ctnosti Válečná výprava starších na sousední barbary Divadelní představení v podání Sparťanů Sparťané při umělecké tvorbě Přátelé napříč polis putující za vodou Příprava na roštění ryb při příležitosti Koryntského dne Varikulos a Tímásitheos užívajíc si při Delfském symposionu

Olympijské hry

 

Běh těžkooděnců :: Adam při v těžkých botách, v přilbě a se štítem zdolává nesnadný, téměř bitevní terén Závody dvouspřežení :: zde v podáni Delfanů Pankration :: souboj bojovníků ve volném stylu, zde Mrťafa s Filipem Hod oštěpem :: Polo při hodu oštěpen na vzdálenost a na cíl

Noc před 20. východem slunce

Po 20 dnech tvrdé dřiny před náma stál poslední úkol, nalést Chrám Zapomnění. Co nás tam ale čeká jsme netušili. Po dlouhé cestě nocí jsme jej nakonec našli a byli nadmíru překveni. Čekali tam na nás Appolón, Artemis, Hefaistos i Posseidón a nakonec z Olympu sestoupil i sám velký Zeus, který k nám promluvil takto:

"Hmmm ... lidské bytosti. Asi nikdy se nezbavím dojmu, že jste pouhým prachem tohoto světa. Délka vašich životů je pro nás nesmrtelné jako zrnko písku v přesýpacích hodinách věčnosti. A přesto mě baví pozorovati právě vás, jak se o tuto krátkou chvíli rvete. Celý váš život vás sleduji, někdy se zlobou a někdy pobaveně. Ale sami víte co jsem před 20ti východy slunce řekl a nyní přišel čas vyřknouti ortel. Již včera měly býti Sloupy ctností postaveny, ale nebylo tomu tak. Proto mračna počal jsem stahovati a ze všech oceánů světa jednu vlnu vytvořil a v momentě kdy zkáza měla býti vykonána mě patroni vašich polis vyrušili. Dlouho mě přemlouvali abych ještě jeden den posečkal a dovolil jim též přiložiti ruku k dílu. A tak se i stalo. Zde na úpatí zapomenutého chrámu leží 10 fragmentů pro každé polis, které pro vás vybojovali vaši bohové. Dříve než Apollón vyveze slunce nad obzor musí býti na svých místech. Tak budou splněny mé požadavky a vy protentokrát ujdete mému hněvu ..."

 

Pamětní deska vyzvednuta z Chrámu Zapomnění ::

 

Jedlotlivá polis v pořadí v jakém se umístila na konci tábora

1. místo Delfané :: V zadní řadě zleva jsou Tímásitheos (Jirka), Pavel, Kristýna, Toroné (Káča), Verča, Sousík, Kikina. V přední řadě zleva Polo, Holouš a Bára a sedící-ležící zleva jsou Miška, Ondřej a patron Delf Apollón (Pápi) 2. místo Sparťané :: Stojící v zadu zleva jsou Kallitelés (Franta), Adéla J., Adéla Ž., Romana, Milón (Luboš), David, Mrťafa, Jirka a Vojta. V přední řada zleva Petra, Tomáš K., Tomáš B. a patron Sparty Artemis (Jana) 3. místo Korinťané :: Stojící zleva jsou Andrejka, Lucka V., Lenka, Maki, Damaretés (Řezba), Atika (Šárka), Tonda, Michal, Matěj, patron Korintu Poseidón (Tomáš) a ležící-sedící zleva Adam a Kačka s Milanem 3. místo Athéňané :: V zadní řadě zleva stojí zadní řada zleva: Fanda, Adéla, Lucka, Simíké (Hanka) a Antimachos (Vojta). V přední zleva pak Michal, Štěpánka, klečící Blanka a Lukáš s Kubou

Naši nejvyšší Olympané a všichni Řekové dohromady

Olympané :: zleva: Poseidón - Theopompos (Tomáš), Apollón - Daipos (Pápi), Héra - Erétria (Máchalka), Zeus - Varikulos (Luděk), Artemis (Jana),  Hefaistos - Ladás (Skokan), Erixidás (Ota) Táborníci 2006 :: A takto to vypadá když se dáme všichni dohromady.

Všechny fotografie

Komentářů
Přidat Nový Hledat
fanda   |21-12-2008 17:41:04
Neuvěřitelně výborně zpracovaná táborová kronika :!: :!: :!:
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."