Letní tábor Šteflova skála 2013

Už jen
a hurá na tábor :-)

A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Náhodný výběr z galerií

Home Akce Jednodenní akce Výlet v okolí Prahy
Výlet v okolí Prahy PDF Tisk Email

Tento příběh navždy změnil životy šesti lidí a jedné čtyřnohé bytosti.

Tajemná štola

Tehdy jsme se za mlhavého rána sešli ve složení Kate, Mary, Erica, Naty a já. Výprava pro mě začala ve chvíli, když jsem poprvé uslyšel šš-šš-šš…. Posilněni chtíčem po dobrodružství, jež bylo cítit ve vzduchu, jsme se blížili do náruče nejistému osudu. Vystoupili jsme na zastávce Karlův Týn. Průvodčí ani nevystrčil nos z vlaku a tvářil se dosti tajemně. Věděli jsme, že se nacházíme v nebezpečné oblasti, ale touha po dobrodružství nás hnala vpřed.

Poté, co jsme navštívili podhradí Karlova Týna a prošmejdili všechny zdejší krámky, přišel dlouho očekávaný moment. Vytáhl jsem ze své torny prastarou potrhanou mapu. Všichni účastníci výpravy oněměli. Hrobové ticho jsem přerušil slovy: „Musíme se dostat na místo zvané MALÁ AMERIKA.“ První se chopila mapy malá Mary a určila směr, který ji vzápětí potvrdila Erica. Na chvíli jsem družinu opustil, jelikož jsem musel jít naproti Mr. Greenovi, který se k nám měl připojit se svým věrným čtyřnohým druhem Haroldem. Mr. Greena jsme potřebovali, protože jako jediný věděl, kde se přesně nachází cíl naší výpravy. Mezitím se zbytek družiny vzdálil z dohledu, ale to byla přesně chvíle pro Haroldův čenich a bystrý zrak, který je bez problémů vystopoval. Těsně před rozcestím Dubu sedmi loupežníků jsem Mr. Greena všem členům výpravy představil. Hned za rozcestím družina využila jeho 1. nápovědy a dále cesta pokračovala pomocí důmyslných indicií.

Po náročném výstupu jsme se ocitli v husté mlze. I Harold strachy utrousil hromádku…….. Od té chvíle už nikomu nebylo do smíchu. Z mlhy před námi vystoupil pověstmi opředený lom zvaný MALÁ AMERIKA, na jehož dně se rozprostíralo krásné jezero nedozírné hloubky (∞). Jali jsme se číst zkazky o místě, které zde zanechali předchozí dobrodruzi a využít této chvíle k posilnění před další cestou. Naty obzvláště chutnalo a Haroldovi zbyly jen oči pro pláč……(chudák!). Mr. Green a já jsme využili zaujetí svačinou ostatních a vzdálili jsme se, abychom prozkoumali okolní terén. Zdálky jsme slyšeli zoufalé volání družiny, která nás usilovně hledala za každým stromem. Po šťastném shledání jsme se vydali na sever od lomu a začali hledat tajemnou štolu. Po několika neúspěšných pokusech jsme nalezli těžko přístupný kaňon. Přístupová cesta vedla přes úzké výčnělky skal. Kate to dosti znervóznilo a začala hořce litovat volby obutí kluzáků namísto pevných turistických bot. Harold se v zápětí proměnil v kamzíka a začal hopkat. Neuvědomoval si však, že Mr.Green touto proměnou neprošel. :o) I po tomto náročném sestupu jsme se dostali na dno kaňonu ve stejném počtu. Od té chvíle vedl výpravu Mr. Green se svým kamzíkem Haroldem. Já jsem výpravě kryl záda.

Netrvalo dlouho zepředu se ozvalo: „ Tady, tady to je !!!!“ Družina rychle doběhla Mr. Greena a všichni s údivem zírali na otvor ve skále. Kamzík Harold netrpělivě poskakoval a vydával pisklavé zvuky nevěstící nic dobrého. Stáli jsme jak přibití před vchodem do tajemné štoly a nikdo se neodvážil jít první. Harold však trhl vodítkem a my směle vyrazili za ním a za Mr. Greenem. Těsně u vchodu do štoly jsme se zastavili. Mr. Green a já jsme pokračovali dál do nitra štoly, která jakoby nás vtahovala do svých útrob a já jsem po chvíli ucítil krůpěje studeného potu – HRŮZA. Veškerá naše odvaha byla ta tam. Mr. Green ale věděl jistě, že uvnitř štoly se nachází poklad. Vrátil jsem se k družině a sdělil jim, že každý sám musí vstoupit do štoly a odnést si svůj díl. První vyrazila Mary, po ní Naty a nakonec i (nebojácná) Erica. Dojít pro poklad nebylo nic snadného. Tma a ticho vyvolávaly ve všech pocit úzkosti. Vše nakonec dopadlo dobře a poklad jsme získali. Pak se celá družina sešla uvnitř štoly, kde jsme si od pana Greena vyslechli tajemnou legendu o Hansi Hagenovi. Cesta zpět pro nás již byla procházkou růžovým sadem.

FRANTAGEN

PS: Kofola tekla proudem :P.

Termín

sobota 1.11.2008

Cena

0,- Kč

Místo

upřesníme později

Odjezd

sraz 1.11. nejpozději v 10:00 hod. na nádraží Praha - Vršovice (ve vestibulu)

Příjezd

v 18:00 hod. tamtéž

Přihlášení

Přihlásit se můžete pomocí SMS na tel. 775 400 061 nebo na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Potřebovali bychom to jen pro orientaci.

Co s sebou ?

  • teplé oblečení
  • dobrou obuv (do terénu)
  • 50,-Kč na jízdenku
  • svačinu a pití
  • kartičku pojištěnce
  • dobrou náladu

Další informace

získáte na tel. čísle 775 400 061 nebo e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Komentářů
Přidat Nový Hledat
......   |05-04-2009 12:34:35
fanda  - Poklad Hanse Hagena!   |04-11-2008 15:09:19
Za pár dní sem napíšeme drsný příběh, který změnil životy 6-ti lidí a jednoho čtyřnohého trhače! Těšte
se...........
Natka   |30-10-2008 17:43:20
Taky se moc těším bude to zas prýma vás vidět všechny zatím ahoj
Ondřej Smutný  - Už se těším....   |22-10-2008 09:17:59
Už se teším, pokud pojedu. Koukám, že je to zadarmo, tak snad pojedu.
Franta  - Za pár dní...   |21-10-2008 22:23:03
Přípravou akce byli pověřeni renomovaní odborníci: Adélka a Cartmen, patronát nad akcí má Dredanka
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."